logo.png 767987d80c23dc5a5b6a3abc6bd502bf
logo.png e91a813a7d2317d11deac544ce140633
Jadwiga wyruszyła w rejs

W środę 27 czerwca 2018 r. z Przystani Powiat Nakielski na pokładzie „Jadwigi Bolesławówny” w rejs wyruszyła grupa z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Warsztat Terapii Zajęciowej „Pod Dębem” w Nakle nad Notecią. Uczestnicy wyprawy ruszyli do Antoniewa i korzystając z pięknej pogody, bliżej poznawali nasz region.

Dziś pracownicy Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu wypłynęli z Antoniewa do Lubostronia na samorządowo-naukową konferencję - uczestnicy spotkania dyskutowali o potencjalne Wielkiej Pętli Wielkopolski, a przede wszystkim o jej kujawsko-pomorskim odcinku. Kolejnym etapem jest rejs do Barcina.

Wszystko to w ramach inicjatywy pn. „Kujawsko-Pomorskie i Powiat Nakielski witają Wielkopolskę i Lubuskie” organizowanej przez Starostwo Powiatowe i Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. B. Romanowskiego w Nakle nad Notecią.

W ramach przedsięwzięcia planowane jest jeszcze sześć rejsów, które mają zakończyć się w środę 4 lipca – popłynąć będzie można z Barcina do Kruszwicy, dalej do Ślesina, a potem drogą powrotną na przystań w Nakle.

Patrycja Łuczyńska

unia.png 0fbf8422ac3d3a84f1cd4286f064c47d