logo.png 15511c2d774428c6c3347b3065ccaa4f
logo.png 38d34f50c4407a5a706b9bca202d1030
Ślesinianie w rejsie ze Ślesina do Kruszwicy

Kolejny etap rejsu „Jadwigą” po fragmencie Wielkiej Pętli Wielkopolski za nami. Mieszkańcy Ślesina (gm. Nakło) popłynęli w rejs ze Ślesina (gm. Ślesin) do Kruszwicy. Intergacyjne rejsy organizowane są w ramach projektu „Kujawsko-Pomorskie i Powiat Nakielski witają Wielkopolskę i Lubuskie", którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią i Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. B. Romanowskiego.

Ideą projektu jest ukazanie piękna terenów Wielkiej Pętli i propagowanie turystyki wodnej, a także poznanie przez mieszkańców naszego regionu rzeki Noteć i promocja wodnego szlaku. W każdym etapie rejsu udział bierze inna grupa osób. „Jadwiga Bolesławówna” w ramach inicjatywy popłynie jeszcze w trasę trzykrotnie: do Barcina, Łabiszyna, a na koniec dotrze na Przystań w Nakle.

Dziękujemy sponsorom i partnerom rejsu: Marszałkowi Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wojewodzie Kujawsko-Pomorskiemu, Stowarzyszeniu Metropolia Bydgoszcz, Państwowemu Gospodarstwu Wodnemu "Wody Polskie", Wojewodzie Lubuskiemu, Marszałkowi Województwa Wielkopolskiego, Marszałkowi Województwa Lubuskiego za wsparcie inicjatywy i objęcie jej patronatem honorowym.

P. Łuczyńska

unia.png af3b5faff3715df7247de6bfff03f959