logo.png a2ed11bf865dfa47bd733660c10b6b86
logo.png e84bfa47c4e8b5e8d76df9ef2804614d
Jednostki pływające zostały wyciągnięte na brzeg

Piętnaście jednostek zostało wyciągniętych na brzeg w minioną sobotę, 27 października, na Przystani Powiat Nakielski. Jest to coroczne działanie w związku z zakończeniem sezonu letniego i koniecznością zimowania łodzi na lądzie.

W tym roku wodniacy chętnie odwiedzali przystań, dzięki czemu tętniła życiem przez cały okres letni. Część łodzi motorowych powróciła na marinę na koniec sezonu.

W związku z rosnącym zainteresowaniem przystanią w tym roku została wyciągnięta rekordowa liczba jednostek pływających w porównaniu do lat ubiegłych. W poprzednim roku na lądzie zimowaliśmy ich 11. W tym roku za pomocą dźwigu wyciągnięto aż 15, a 14 zostanie na nabrzeżu na okres zimowy. Wśród nich znajduje się „Jadwiga Bolesławówna”. Z rejsów „Jadzią” mieszkańcy i turyści powiatu nakielskiego chętnie korzystali w sezonie letnim podczas weekendów oraz przy okazji wielu wydarzeń odbywających się na marinie.

Zimowanie jednostek potrwa do końca kwietnia. Wtedy zostaną ponownie zwodowane w basenie przystani.

Materiał: Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią (P. Zmarzły)

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artkułu

unia.png c4b5141cd4ecdcb8d8fa2a1027618912