logo.png 869b60c3d1f33ffcacf248575cd65bac
logo.png 2be7fecac9d2e5eef674fddb67e40927
Siłownia zewnętrzna i plaża na przystani

Przystań Powiat Nakielski zapewnia nowe możliwości spędzania czasu. Na terenie mariny powstała właśnie plaża przy boisku do siatkówki plażowej, a także zostały ustawione urządzenia do zielonej siłowni. 5 listopada 2018 r. odbioru zadania dokonali Starosta Nakielski Tomasz Miłowski, Wicestarosta Nakielski Andrzej Kinderman, kierownik Referatu Turystyki i Sportu Dawid Konwiński oraz główny specjalista ds. inwestycji i remontów Wydziału Architektury i Budownictwa Łukasz Starzyński. Działanie jest realizowane w ramach projektu „Utworzenie siłowni zewnętrznej, placu zabaw, plaży z boiskiem do piłki plażowej oraz doposażenie Przystani Powiat Nakielski” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach programu operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.

W ubiegłym tygodniu, 30 października w Starostwie Powiatowym w Nakle nad Notecią miało miejsce otwarcie ofert w ramach kolejnej części zadania. Na marinie ma zostać postawiony plac zabaw typu galeon, a wraz z nim zainstalowane zamgławiacze. W postępowaniu nie został jednak wyłoniony wykonawca, ponieważ wpłynęła tylko jedna oferta przekraczająca kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia.

Planowany plac zabaw na pewno będzie ogromną atrakcją dla najmłodszych. W skład zestawu zabawowego wejdzie m.in. kilkanaście wież, zjeżdżalnie, pomosty linowe, przejścia rurowe, zjazd strażacki, drabinki, pirackie wejścia linowe, balkonik, koło sterowe i bulaje. Tematycznie będzie więc nawiązywał do wodnego klimatu.

unia.png 81259d0829bf1667443985f630937948