logo.png 95b1bd1afee3000aa76a067c1d1f6586
logo.png ee7f434b514adf1f693c2ab6bbf97387
Pierwsza w tym roku jednostka wpłynęła na przystań

W poniedziałek w basenie portowym na Przystani Powiat Nakielski pojawiła się już pierwsza jednostka pływająca. Oznacza to, że już czas rozpocząć wodniacki sezon, zwłaszcza, że pogoda coraz bardziej nas rozpieszcza. To pierwsza wizyta właścicieli łodzi na naszej przystani - „NAUTILUS” przypłynął do nas aż ze śląskich Świętochłowic!

Pierwsza łódź na przystani to zaledwie wstęp do tego, co będzie działo się w przyszłym tygodniu. W piątek, 26 kwietnia wszystkie jednostki, które przez okres zimowy stały na terenie przystani zostaną zwodowane w basenie portowym.

W minionym roku wyciągnęliśmy na brzeg rekordową liczbę łodzi. Było to aż 15 jednostek, z których 14 pozostało u nas na okres zimowy. Wśród nich znalazła się nasza „Jadwiga Bolesławówna”. Z rejsów „Jadzią” będzie można korzystać od czerwca.

Już za niecałe dwa tygodnie przystań znów będzie więc tętnić życiem. Zapraszamy do odwiedzin i obserwowania rozwijającej się infrastruktury przystani oraz zachęcamy do korzystania z pełnej oferty - można już korzystać z wypożyczalni rowerów wodnych, kajaków oraz rowerów do jazdy miejskiej.

Tekst i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią (P. Zmarzły)

unia.png a51e9518312bd1d7daec76515130307b