logo.png 3a19072df630c757df4ba8454e1ff272
logo.png c078ef6fbb906fb085020ea4a28a857e
Święto patrona szkoły – uczniowie żeglugi świętowali na marinie

W piątek na Przystani Powiat Nakielski miała miejsce uroczystość z okazji święta patrona Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej - komandora Bolesława Romanowskiego. Gośćmi uroczystości byli: posłanka Dorota Arciszewska-Mielewczyk - przewodnicząca Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Sejmu RP, posłanka Ewa Kozanecka, Tadeusz Kuśmierski - sekretarz generalny Ligi Morskiej i Rzecznej, Adam Szumlas - dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej, Starosta Nakielski Tadeusz Sobol, Wicestarosta Nakielski Tomasz Miłowski, przedstawiciel Wojewody Kujawsko-Pomorskiego oraz Radny Rady Powiatu Nakielskiego Mariusz Skoczek, Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Sławomir Napierała i inni zaproszeni goście

Starosta Nakielski Tadeusz Sobol, Wicestarosta Nakielski Tomasz Miłowski oraz Radny Mariusz Skoczek odebrali z rąk kapitana żeglugi śródlądowej Grzegorza Nadolnego pamiątkowe medale Prezesa Ligii Morskiej i Rzecznej Andrzeja Królikowskiego z okazji stulecia Ligii Morskiej i Rzecznej. Odznaczenie zostało przyznane także Miastu i Gminie Nakło nad Notecią za "działalność związaną z propagowaniem idei Polski Morskiej i Rzecznej na ziemiach Nadnoteckich”, a także najbardziej zasłużonym uczniom i nauczycielom ZSŻŚ.

Jednym z punktów uroczystości było nadanie imienia i chrzest łodzi motorowej „SĘP”, którą szkoła otrzymała w darowiźnie od Inspektoratu Wodnego w Bydgoszczy.

O oprawę muzyczną zadbała orkiestra i uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, grając utwory współczesnej popkultury, a także piosenki nawiązujące do żeglugi.

unia.png 5f48ea80c6f1345de436c74d8b3a3dab