logo.png 929051f84a1f53f429b1ffa6525226aa
logo.png 6cdc8abd3c1fccfc06906aa6b87afa24
Oficjalne otwarcie Galeonu na Przystani Powiat Nakielski za nami!

Dzisiaj, na terenie Przystani Powiat Nakielski, odbyło się uroczyste otwarcie Placu Zabaw. Niebieską niczym Noteć wstęgę przeciął Tadeusz Sobol – Starosta Nakielski wraz z Tomaszem Miłowskim – Wicestarostą Nakielskim, Elżbietą Bielińską – Dyrektorem Wydziału Środowiska Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią, Dawidem Konwiński – Kierownikiem Referatu Turystyki i Sportu na nakielskiej przystani, Rozalią Wencel i Aliną Pałubicką-Grzegorek – Radnymi Rady Powiatu Nakielskiego.

Nie zapomniano także o najważniejszych gościach dzisiejszych wydarzeń – przedszkolakach. Po niedługim przemówieniu Starosty dzieci ruszyły na podbój przystaniowego galeonu! Żeglarski plac zabaw to niejedyna inwestycja poczyniona przez Powiat Nakielski – dookoła galeonu zainstalowano także zamgławiacze, które w ciepłe i upalne dni przyjemnie zraszają i chłodzą powietrze.

Całą konstrukcję zamontowała firma z Jarosława – Apis Polska Sp. z o.o., z którą Powiat Nakielski podpisał umowę w marcu tego roku. Plac zabaw składa się z 14 wież, 2 zjeżdżalni, 2 pomostów linowych, 2 przejść rurowych, 1 zjazdu strażackiego, 3 drabinek pionowych, 1 wejścia łukowo – linowego, 2 wejść linowo – pirackich, 1 balkonika, 1 koła sterowego oraz 6 bulaj.

Warto przypomnieć, iż Powiatowi Nakielskiemu udało się zrealizować niniejszą inwestycję w ramach projektu: „Utworzenie siłowni zewnętrznej, placu zabaw, plaży z boiskiem do piłki plażowej oraz doposażenie Przystani Powiat Nakielski” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.

Kwota niniejszej inwestycji wyniosła 179 645,10 zł. Jest to jednak część realizacji projektu, bowiem dzięki dofinansowaniu powstała już zielona siłownia, plaża z boiskiem do piłki plażowej, zainstalowano system kart elektronicznych w budynku Przystani Powiat Nakielski. Do końca czerwca powiatowa marina ma być doposażona w dwa rowery typu garbus i jeden rower typu garbus z napędem spalinowym.

Przystań Powiat Nakielski sukcesywnie wzbogacana jest o kolejne atrakcje dla każdego! Zachęcamy do wspólnego aktywnego wypoczynku!

unia.png 181e68fe0f0cc6f47d05f48151b2863f