logo.png 41593515f6ac989b10179a722ba87f5e
logo.png 07744f232b1a2b71ecf5dc76a691c7eb
Oficjalne otwarcie Galeonu na Przystani Powiat Nakielski za nami!

Dzisiaj, na terenie Przystani Powiat Nakielski, odbyło się uroczyste otwarcie Placu Zabaw. Niebieską niczym Noteć wstęgę przeciął Tadeusz Sobol – Starosta Nakielski wraz z Tomaszem Miłowskim – Wicestarostą Nakielskim, Elżbietą Bielińską – Dyrektorem Wydziału Środowiska Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią, Dawidem Konwiński – Kierownikiem Referatu Turystyki i Sportu na nakielskiej przystani, Rozalią Wencel i Aliną Pałubicką-Grzegorek – Radnymi Rady Powiatu Nakielskiego.

Nie zapomniano także o najważniejszych gościach dzisiejszych wydarzeń – przedszkolakach. Po niedługim przemówieniu Starosty dzieci ruszyły na podbój przystaniowego galeonu! Żeglarski plac zabaw to niejedyna inwestycja poczyniona przez Powiat Nakielski – dookoła galeonu zainstalowano także zamgławiacze, które w ciepłe i upalne dni przyjemnie zraszają i chłodzą powietrze.

Całą konstrukcję zamontowała firma z Jarosława – Apis Polska Sp. z o.o., z którą Powiat Nakielski podpisał umowę w marcu tego roku. Plac zabaw składa się z 14 wież, 2 zjeżdżalni, 2 pomostów linowych, 2 przejść rurowych, 1 zjazdu strażackiego, 3 drabinek pionowych, 1 wejścia łukowo – linowego, 2 wejść linowo – pirackich, 1 balkonika, 1 koła sterowego oraz 6 bulaj.

Warto przypomnieć, iż Powiatowi Nakielskiemu udało się zrealizować niniejszą inwestycję w ramach projektu: „Utworzenie siłowni zewnętrznej, placu zabaw, plaży z boiskiem do piłki plażowej oraz doposażenie Przystani Powiat Nakielski” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.

Kwota niniejszej inwestycji wyniosła 179 645,10 zł. Jest to jednak część realizacji projektu, bowiem dzięki dofinansowaniu powstała już zielona siłownia, plaża z boiskiem do piłki plażowej, zainstalowano system kart elektronicznych w budynku Przystani Powiat Nakielski. Do końca czerwca powiatowa marina ma być doposażona w dwa rowery typu garbus i jeden rower typu garbus z napędem spalinowym.

Przystań Powiat Nakielski sukcesywnie wzbogacana jest o kolejne atrakcje dla każdego! Zachęcamy do wspólnego aktywnego wypoczynku!

unia.png adffe5da36e2e5d6402b40efd18cbd7c